ІЖ-26 огляд

мисливська двоствольна рушниця ІЖ-26 огляд

Загальні дані

Опис

За типом ствола: гладкоствольна

За кількістю стволів: двоствольна рушниця

Розміщення стволів: горизонтальне

Клас: рядова зброя

Застосування: промислове і любительське полювання

Виробництво

Період випуску: 1969-1975

Базова модель: ні

Оригінальна модель: ІЖ-54 (від базової моделі відрізняється тим, що третя точка замикання формується не за допомогою поперечного болта (штифта), що входить в вушко хвостовика прицільної планки, а за допомогою спец. запірної планки, яка переміщається в пазу у верхній частині щитка коробки і при замиканні насувається на малий запірний гак)

Похідні моделі: ІЖ-54 (від базової моделі відрізняється тим, що третя точка замикання формується не за допомогою поперечного болта (штифта), що входить в вушко хвостовика прицільної планки, а за допомогою спец. запірної планки, яка переміщається в пазу у верхній частині щитка коробки і при замиканні насувається на малий запірний гак)

Характеристики ІЖ-26

Калібри (1): 12

Довжина ствола (мм): 725

Довжина патронника (мм): 70

Звуження стволів ІЖ-26 (мм): правий с. 0,5; лівий с. 1

Діаметр бойка (мм): 2,5

Кут нахилу бойка: правий с. 13° 30′ вверх; лівий с. 13° 30′ вверх

Зусилля спуску (кг): передній г. 1,5-2,5; задній г. 1,5-2,5

Вага рушниці (кг): 3,3

Опис ІЖ-26

Стволи від’єднуються, розташовані в горизонтальній площині. З’єднання стволів з колодкою здійснюється за допомогою стволових гаків, осі шарніра, цівки, верхньої подовжньої планки і рамки замикання. Ударно-спусковий механізм з двома спусковими гачками змонтований на окремій основі, закріпленій в нижній частині коробки. Є покажчики зведення курків, розташовані у верхній частині коробки. Курки внутрішні з відбоєм, зводяться при відкриванні стволів. Бойки поворотні, виконані окремо від курків і вмонтовані у втулки (брандтрубки). Запобіжник автоматичний, замикає одночасно спускові гачки і шептала.