Відкриття полювання Хмельницька область 2020

 

Відкриття полювання Хмельницька область 2020

 

Державне підприємство
«Славутське лісове господарство» 
 повідомляє,  що згідно наказу  № 88 від 01.06.2020

 

Про строки та порядок здійснення полювання на пернату дичину, хутрових і парнокопитних звірів в мисливських угіддях ДП “Славутське лісове господарство” в мисливський сезон 2020/2021 роках.


Відповідно до Закону України “Про мисливське господарство та полювання”,


  1. Установлені такі строки полювання :


1.1. На  качок ( крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, каменярки, казарок білощокої та червоноволої ) лиску, куликів ( крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвостів, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстуньчика, пісочників, плавунців, баранця великого), голубів  (крім голуба-синяка), гусок (крім гуски малої (білолобої малої)) з 16-ї години 08 серпня 2020 року по 27 грудня 2020 року включно.

 

1.2.      Індивідуального полювання:


– на самця козулі та самця кабана – з 07 листопада 2020 р. по 27 грудня 2020 року включно;


1.3.      Колективного та облавного  на диких парнокопитних тварин:
– з 07 листопада 2020 року по 27 грудня 2020 року включно.
– на самців кабана та його молодняк здатного до самостійного існування з 07 листопада 2020 по 31 січня 2021 року.


1.4. На хутрових звірів (зайця русака, лисицю, єнотоподібного собаку),
– з 07 листопада 2020 року по 31 січня 2021 року включно.


1.5. На бобра  з 07 листопада 2020 по 31.січня 2021 року включно.


  1. Установити що:


    2.1. Днями полювання є:


– на пернатих – субота, неділя, а середа по 04 листопада  2020 року включно ;
– на парнокопитних індивідуального – усі дні тижня, а колективного та облавного – субота й неділя;
– на лисицю, єнотоподібну собаку, вовка субота та неділя.
– на зайця – русака , бобра — субота, неділя.


2.2.  Денна норма відстрілу зайця – русака одним мисливцем – один заєць. Норма відстрілу єнотоподібного собаки та лисиці – не лімітовано.


2.3.      Норма добування пернатої дичини одним мисливцем за день полювання не повинна перевищувати:


гусей – 3,

качок – 5,

куликів – 10,

голубів – 10,

лисок – 6.

 

Інші ліміти


2.4. Полювання на зайця-русака, єнотоподібного собаку, лисицю та пернату дичину проводити за відстрільними картками, що видаються користувачем мисливських угідь (далі користувач), у межах установленої пропускної спроможності угідь.


2.5. Полювання на диких парнокопитних тварин проводити за ліцензіями згідно із затвердженими  лімітами добування (відстрілу, відлову) диких парнокопитних та хутрових звірів у сезон полювання 2020/2021 року.


2.6. Добування вовка та лисиці дозволяється здійснювати за наявності в мисливця ліцензії або відстрільної картки на добування інших мисливських тварин. Відстріл вовка та лисиці не в мисливський сезон, або в заборонених для полювання місцях здійснюється мисливцями з дозволу Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, а в межах території та об’єктів природно-заповідного фонду – з дозволу обласної державної адміністрації, за письмовою заявкою ДП “Славутське лісове господарство”.


2.7. Умови організації та здійснення полювання для іноземних мисливців, дні полювання, норми добування тварин, розмір плати за надані послуги й добуту продукцію визначаються відповідними договорами, що укладаються між іноземцями або юридичними особами, які організовують для них полювання та надання послуг іноземним мисливцям, затверджених наказом Держкомлісгоспу від 9 вересня 1999 року № 83 і зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 1 жовтня 1999 року за № 714/4007 (зі змінами та доповненнями).


2.8.      Відстріл мисливських тварин для ветеринарно-санітарної експертизи
проводити відповідно до Інструкції затвердженої наказом Мінагрополітики та продовольства України від 08.02.2014 року № 60 та
зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 15.04.2014 року за №423/25200. Тварин добутих у порядку проведення селекційного та вибіркової
діагностичного відстрілу для проведення ветеринарно-санітарної експертизи
зарахувати до ліміту їх добування у сезоні полювання 2020/2021 року.


2.9.      Відлов, з метою переселення в угіддя інших користувачів у рахунок лімітів добування 2020/2021 років дозволяється проводити в усі дні тижня: парнокопитних тварин – з 1 вересня 2020 року по 30 грудня 2020 року включно. На кожну відловлену тварину до початку її вивезення обов’язково закривається ліцензія.


2.10.    При проведенні полювання мисливець зобов’язаний проводити облік добутої ним дичини, який ведеться в ліцензії, або відстрільній картці та контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання: на пернату дичину встановити в кінці дня проведення полювання , на хутрових та парнокопитних звірів – на місці відстрілу тварин. До початку проведення полювання в контрольну картку обліку добутої дичини мисливцем вноситься дата, назва користувача мисливських угідь, місце проведення полювання, і номер ліцензії, або відстрільної картки.


Полювання на хутрових звірів в лісових угіддях лісгоспу проводити виключно по разових відстрільних картках підприємства.


При проведення полювання на диких парнокопитних та хутрових звірів на території лісгоспу проводити обов’язкову реєстрацію мисливців в день полювання в лісництвах.


2.11.    Всі  ліцензії реєструються в Хмельницькому обласному управлінні
лісового господарства після заповнення всіх реквізитів.


Всі ліцензії реєструються в лісництвах по місцю проведення полювання. З цією метою, з 07.11.2020 року і до закінчення мисливського сезону, в дні проведення полювання, в конторах лісництв встановити чергування з 7 до 16 години.


Після проведення  полювання, ліцензії залишаються у працівника господарства, де проводилось полювання, а мисливцям робиться відмітка у контрольній картці добутої дичини та видається документ для провозу продукції полювання, після висновку ветеринарної медицини. У 10-ти денний термін, після закінчення сезону полювання подати у Хмельницьке управління лісового та мисливського господарства звіт про використання ліцензій з додаванням закритих та невикористаних ліцензій.             

3. Заборонити:


3.1. Полювання на всіх територіях природно-заповідного фонду
відтворюючих ділянках, всіх інших заборонених територіях, в 200 метровій зоні навколо них.


3.2. Всяку стрільбу в темний період доби (пізніше години після заходу cонця та  раніше години до його сходу), полювання з використанням не мисливської в тому числі військової) вогнепальної, пневматичної та іншої стрілецької зброї напівавтоматичної зброї з магазинами більш як на два патрони, полюванні мисливською зброєю, яка належить іншій особі без її присутності, або за  наявності у мисливця та власника зброї відповідних дозволів, виданих органами внутрішніх справ, полювання з вогнепальною мисливською зброєю на відстані 200 метрів від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де може перебувати людина.


3.3. Проведення полювання на пернату дичину зі застосуванням нарізної зброї і нарізних вкладишів.


3.4. Проведення полювання на хутрових звірів із застосуванням нарізної вогнепальної зброї калібром більше 5.6 міліметра.


3.5.      Полювання на парнокопитних тварин з використанням малокаліберної гвинтівки під патрон кільцевого запалення  або набоїв, споряджених картеччю та шротом.


3.6. Проведення полювання з собаками без паспорта.

4. Мисливствознавцю та лісничим:


4.1.  ЗАБОРОНИТИ: видачу ліцензій, відстрільних карток мисливцям, які не мають посвідчень мисливця, або не отримали контрольні картки обліку добутої дичини та порушень правил полювання на сезон  2020/2021 років з відміткою про сплату державного мита.


4.2. Видачу  разових карток відстрілу проводити з зазначенням у них терміну та конкретного місця проведення полювання.


4.3. Провести семінари-інструктажі про порядок здійснення полювання на пернату дичину і диких парнокопитних та хутрових звірів в сезоні 2020-2021 років.


4.4. Полювання проводити лише при наявності довідки головного державного інспектора   ветеринарної   медицини   району   про   благополуччя території господарства на сказ та інші небезпечні захворювання та забруднення радіонуклідами. Забезпечити дотримання профілактичних заходів щодо сказу та інших небезпечних хвороб, проведення ветеринарно – санітарної експертизи добутих тварин.


4.5. Визначити пропускну спроможність мисливських угідь, узгодити її з територіальними органами лісового господарства. Видачу відстрільних карток проводити відповідно до розрахунків пропускної спроможності мисливських угідь.


4.6.      Забезпечити дотримання порядку обліку, видачі й повернення ліцензій, відстрільних карток, організацію та здійснення полювання.


4.7. Забезпечити обов’язкову реєстрацію мисливців перед початком полювання та облік добутої ними дичини в контрольних картках обліку добутої дичини та порушень правил полювання.
     
Контроль за виконанням наказу покласти на головного лісничого Веремія О.О.


Відкриття полювання Хмельницька область 2020