Відкриття полювання Сумська область 2020

 

Відкриття полювання Сумська область 2020

 

УКРАЇНСЬКЕ ТОВАРИСТВО МИСЛИВЦІВ І РИБАЛОК

СУМСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ УТМР

СУМСЬКА РАЙОННА ОРГАНІЗАЦІЯ УТМР

НАКАЗ №260/2020
м. Суми 22.07.2020

 

 

Про строки та порядок здійснення полювання на пернату дичину, хутрового звіра в угіддях Сумської районної організації УТМР в сезон полювання 2020-2021рр.

 

Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання», положення «Про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин» затвердженого наказом Мінагрополітики та продовольства України від 17.10.2011 № 549 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.10.2011 за № 1211/19949, Закону України “Про ветеринарну медицину»:

 

HАКАЗУЮ:

 

Установити такі строки полювання на території мисливських угідь Сумської районної організації УТМР.

 

1.1. На качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, каменярки, казарок білощокої та червоноволої), лиску, куликів (крім кулика-сороки, курочки водяної, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого) – з 18-00-ї години 08 серпня по 29 листопада 2020 року включно.

 

1.2. На перепілку, голубів (крім голуба синяка) з 18-00-ї години 08 серпня по 31 жовтня 2020 року включно.

 

1.3. На фазана, вирощеного на фермах або в приватному господарстві з 03 жовтня по 27 грудня 2020 року.

 

1.4. На зайця-русака, куницю кам’яну, лисицю, єнотовидного собаку, вовка у відкритих для полювання польових угіддях та у спеціально відведених державними підприємствами лісовою господарства лісових угіддях, з гончими мисливськими собаками – з 07 листопада 2020 року по 27 грудня 2020 року включно.

 

1.5. На зайця – русака, куницю кам’яну, лисицю, єнотовидного собаку, вовка з 02 січня 2021 року по 31 січня 2021 року включно, за окремими відстрільними картками при умові сплати членських внесків 1-го етапу за 2021 рік.

 

1.6. В лютому місяці 2021 року дозволити колективне полювання на вовка, єнотовидного собаку, лисицю, куницю кам’яну по разовим відстрільним карткам під контролем єгерської служби при умові сплати членського внеску 1-го етапу за 2021 рік.

 

  1. Установити, що:

 

2.1. Днями полювання є:

–           на пернатих – субота, неділя, середа, а для мисливців – власників собак лягавих порід і спанієлів індивідуально або групою мисливців (не більше 3-х чоловік) та за наявності паспорта на собаку мисливської породи – додатковий день четвер;

–           на фазана – субота та неділя;

–           на хутрових – субота та неділя;

–           на лисицю, куницю кам’яну, вовка та єнотовидного собаку в лютому 2021 року днями полювання є – субота та неділя за разовими відстрільними картками на хутрового звіра.

 

2.2. Норма добування пернатої дичини одним мисливцем за день не повинна перевищувати:

 

– качок – 5

– лисок – 6

– перепілок – 15

– голубів – 10

– куликів – 10

 

Норма добування фазана, вирощеного на фермах або в приватному господарстві «під постріл» є ненормованою.

 

Норми добування зайця-русака 1 гол. за день полювання, куниці кам’яної 1 гол. за день полювання.

 

Норми відстрілу єнотовидного собаки, лисиці, вовка – не нормовано.

 

Інші ліміти

 

2.3. Полювання на пернату личину, зайця-русака, єнотовидного собаку, лисицю, куницю кам’яну та вовка проводити за відстрільними картками, що видаються користувачем мисливських угідь. Полювання на фазана проводиться за окремими відстрільними картами, що видаються користувачем мисливських угідь.

 

2.4. Полювання на пернату дичину, зайця-русака, куницю кам’яну проводити за визначеною та узгодженою пропускною спроможністю.

 

2.5. Запропонувати при полюванні на пернату дичину та хутрового звіра одягати яскраві жилети або яскраві головні убори, в цілях особистої безпеки.

 

2.6. Селекційний та вибірковий діагностичний відстріл мисливських

тварин для ветеринарно-санітарної експертизи проводити відповідно ст. 32 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» та Інструкції з проведення вибіркового діагностичного відстрілу мисливських тварин для ветеринарної санітарної експертизи, затвердженої наказом Мінагрополітики та продовольства України від 08.02.2014 р. № 60 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.04.2014 р. №423/25200. Тварин, добутих у порядку проведення селекційного та вибіркового діагностичного відстрілу для проведення ветеринарно-санітарної експертизи, зараховувати до ліміту їх добування у сезоні полювання 2020-2021 року.

 

2.7. Обладнати згідно з ветеринарно-санітарними вимогами майданчик для оброблення відстріляної дичини та забезпечити проведення ветеринарно-санітарної експертизи дичини, призначеної для вживання в їжу.

 

  1. ЗАБОРОНИТИ:

 

3.1. Полювання у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу).

 

3.2. На територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, де це заборонено відповідно до положень до них, на відтворювальних ділянках, в межах

населених пунктів, в угіддях, не зазначених в дозволі, по відстані ближче ніж 200 метрів від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей та інших випадків, передбачених чинним законодавством.

 

3.3. В прикордонній смузі та на водоймах, які безпосередньо примикають до державного кордону

 

3.4. На пернату дичину з нарізною вогнепальною зброєю або з використанням набоїв, споряджених кулями і шротом діаметром більше 5 мм (№0000)

 

3.5.  На хутрових звірів, єнотовидного собаку, вовка з нарізною вогнепальною зброєю (крім штатних працівників організації УТМР).

 

3.6. Па хутрового звіра загонами та котлом з під’їзду на автомототранспорті (крім спеціалізованих бригад по відстрілу хижаків та шкідливих тварин).

 

3.7. З автоматичної та напівавтоматичної зброї з магазинами більш як на два патрони.

 

3.8. Своєчасно довести до відома громадськості конкретні дати відкриття та закриття полювання на той чи інший вид мисливських тварин, норми добування тварин та птахів, дні полювання, порядок та місця проведення полювання на пернату дичину (з урахуванням вимог Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів) у межах, визначених ним наказом.

 

3.9. Заборонити розводити багаття без нагляду та дотримання техніки пожежної безпеки.

 

  1. Єгерському складу районної організації:

 

4.1. Забезпечити дотримання порядку обліку, видачі відстрільних карток в межах пропускної спроможності угідь, облік добутої дичини, організацію та здійснення полювання.

 

4.2. Забезпечити дотримання профілактичних заходів щодо сказу, інших небезпечних хвороб, проведення ветеринарно-санітарної експертизи добутих тварин. Сезон полювання починати з дозволу начальника Сумського районного управління Держпродспоживслужби в Сумській області згідно із Законом України «Про ветеринарну медицину».

 

4.3. Видавати мисливцям відстрільні картки із обов’язковим зазначенням у них П.І.Б. мисливця, терміну та місця проведення полювання.

 

4.4. Допускати на полювання лише тих мисливців, які мають державне посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання на відповідний мисливський сезон з відміткою про сплату державного мита, відстрільні картки користувача мисливських угідь та інші необхідні документи па право полювання, передбачені статтею 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання».

 

4.5 Перед початком полювання забезпечити реєстрацію мисливців і проведення інструктажів мисливців з питань техніки безпеки при поводженні зі зброєю та здійсненні полювань.

 

4.6. Погоджувати списки мисливців, які будуть полювати у прикордонній зоні з відділом прикордонної служби.

 

4.7. При проведенні облавних полювань на парнокопитних тварин нагоничі повинні бути одягнені в яскраві жилети.

 

4.8 У співпраці з Державною екологічною інспекцією в Сумській області, територіальним органом Держлісагенції відділів головного управління Національної поліції у Сумській області забезпечити охорону мисливського фонду від браконьєрства, контроль дотримання мисливцями правил полювання, норм добування мисливських тварин та техніки безпеки.

 

4.9. З метою заохочення первинних мисливських організацій, спонсорів, мисливців, які протягом 2020-2021 року надавали практичну допомогу районній організації УТМР у проведенні біотехнічних заходів, виконанні господарських робіт, охороні та відтворенні мисливської фауни, надати їм переважне право в придбанні відстрільних карток.

 

Відкриття полювання Сумська область 2020


Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою

Голова Сумської районної організації УТМР      М.О.Заярний