Відкриття полювання Вінницька область 2021-2022

Відкриття полювання Вінницька область 2021-2022 – НАКАЗ №64 (від 25  травня 2021р.)

Українське товариство мисливців та рибалок (УТМР)

ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ

21050, м. Вінниця, вул. Князів Коріатовичів. 31. Тел. (0432) 67-00-85

Про проведення полювання в мисливський сезон 2021/2022 років на території угідь обласної та районних організацій УТМР.

Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання»

Відкриття полювання Вінницька область 2021-2022 – НАКАЗУЮ:

  1. Установити такі строки полювання (відкриття полювання на качку 2021-2022):

На гусей – сіру, білолобу велику, гуменника, норця великого, качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої), лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого) з 16-ї години 7 серпня до 26 грудня 2021 року включно.

На перепілку, голубів (крім голуба синяка) – з 16-ї години 7 серпня по 3 листопада 2021 року включно.

1.1.1.   Полювання на пернату дичину здійснювати за сезонними відстрільними картками в термін з 7 серпня по 3 листопада 2021 року.

1.1.2.   Полювання на водоплавну дичину за сезонними відстрільними картками продовжується по 26 грудня 2021 року, за умови отримання відстрільної картки на хутрового звіра (ставиться відмітка у відстрільній картці: підпис та печатка користувача мисливських угідь).

1.2.      На фазана — з 2 жовтня по 28 листопада 2021 року включно (в мисливських угіддях Бершадської, Крижопільської, Піщанської, Теплицької, Томашпільської, Чечельницької та Ямпільської районних організацій УТМР). Полювання на фазанів здійснюється лише на самців, виключно за разовими відстрільними картками, у присутності відповідальної особи користувача мисливських угідь.

Перната дичина, вирощена на фермах і випущена «під постріл», є ненормованою.

Установити, що днями полювання на пернату дичину є:

  • з 7 серпня по 3 листопада – субота, неділя та середа;
  • з 6 листопада по 26 грудня – субота та неділя;
  • на фазана з 2 жовтня по 28 листопада – субота, неділя та середа;
  • на фазана, вирощеного на фермах і випущеного «під постріл», з 2 жовтня по 28 листопада – всі дні тижня.

1.3.      Індивідуальне полювання:

  • на бобра з 6 листопада 2021 року по 30 січня 2022 року включно.

Полювання на бобра здійснюється за ліцензіями, у присутності відповідальної особи користувача мисливських угідь.

Установити, що днями полювання є всі дні тижня.

1.4.      Колективне та облавне полювання:

  • на парнокопитних тварин всіх вікових груп – з 6 листопада по 26 грудня 2021 року включно;
  • на самців кабана та його молодняк, здатний до самостійного існування – з 6 листопада 2021 року по 30 січня 2022 року включно.

Установити, що днями полювання є субота та неділя.

Полювання на парнокопитних тварин дозволяється лише набоями, спорядженими кулями. Забороняється полювання на таких тварин з використанням малокаліберної гвинтівки під патрон кільцевого запалювання і набоїв, споряджених круглими кулями, картеччю чи шротом відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від

17.10.2011 року №549, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.10.2011 року за №1211/19949.

1.5.      Відкриття полювання на зайця-русака і лисицю – з 6 листопада 2021 року по 16 січня 2022 року включно.

Установити, що днями полювання є субота та неділя.

1.6.      На лисицю – з 22 січня 2022 року по 27 лютого 2022 року за разовими відстрільними картками, в присутності та під відповідальність штатних працівників користувача мисливських угідь, за умови використання мисливських собак гончих чи норних порід.

Установити, що днями полювання є субота та неділя.

  1. Установити, що:

2.1.      Норма добування пернатої дичини одним мисливцем за день полювання не повинна перевищувати:

гусей – 1          

голубів-10      

лисок-6

куликів – 10    

качок – 5         

фазанів – 1

норців великих – 1     

перепілок – 15

2.2.      Денна норма відстрілу зайця-русака одним мисливцем – один заєць.

2.3.      Норма відстрілу лисиці та вовка – не лімітована.

Полювання на хутрових тварин у лісі ЗАБОРОНЕНО!

2.4.      Полювання на зайця-русака, вовка, лисицю та пернату дичину здійснювати за відстрільними картками з обов’язковим обліком добутої дичини, який ведеться у відстрільній картці і контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання.

2.5.      Полювання на мисливських парнокопитних тварин здійснювати за ліцензіями, згідно із затвердженими лімітами добування мисливських парнокопитних тварин та хутрових звірів у мисливський сезон полювання 2021/2022 років у Вінницькій області.

2.6.      Полювання на пернату дичину, мисливських парнокопитних та хутрових звірів здійснювати у відповідності до вимог Закону України «Про мисливське господарство та полювання» (із змінами та доповненнями) та «Положення про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядку видачі ліцензій на добування мисливських тварин», затвердженого наказом Міністерства агрополітики та продовольства України від 17.10.2011 року за №549 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 19.10.2011 року за №1211/19949.

Колективне полювання на парнокопитних тварин проводити не більше 2-х разів в одних і тих самих угіддях на протязі мисливського сезону.

Кількість мисливців при колективному полюванні не повинна перевищувати 20 чоловік включаючи нагоничів.

Добування вовка, лисиці дозволяється здійснювати за наявності у мисливця ліцензії або відстрільної картки на добування інших хутрових мисливських тварин. Відстріл вовка та лисиці не в мисливський сезон або в заборонених для полювання угіддях здійснюється за дозволами Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства в межах територій заповідного фонду з дозволу Департаменту АПР, екології та природних ресурсів Вінницької обласної державної адміністрації.

Головам районних організацій УТМР :

Своєчасно довести до мисливців та громадськості встановлені терміни та порядок Здійснення полювання в мисливському сезоні 2021-2022 року. Провести з цих питань семінари – інструктажі.

При видачі відстрільних карток враховувати межі охоронних зон навколо заказників та пам’яток природи, на яких полювання заборонено.

Забезпечити дотримання профілактичних заходів щодо сказу та інших небезпечних хвороб.

Забезпечити дотримання порядку обліку, видачі й повернення відстрільних карток, організації та здійснення полювання. Видавати мисливцям відстрільні картки із зазначенням у них П.І.Б. мисливця, терміну та місця здійснення полювання. У випадку добування пернатої дичини або хутрового звіра відповідний запис у відстрільній та контрольній картках мисливець робить сам. За відсутність відмітки у відстрільній або контрольній картці про добуту мисливцем дичину особисту відповідальність несе мисливець.

З метою зменшення втрат дичини видавати відстрільні картки на добування в першу чергу мисливцям, які мають мисливських собак.

До полювання допускати лише тих мисливців, які мають документи передбачені статтею 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання».

Перед початком полювання провести з мисливцями інструктажі з техніки безпеки при поводженні зі зброєю та здійсненні полювань.

Систематично здійснювати належну охорону державного мисливського фонду у співпраці з працівниками державної екологічної інспекції, лісової охорони та відділів Головного управління Національної поліції у Вінницькій області (за їх згодою), забезпечити суворе дотримання мисливцями правил полювання й техніки безпеки, норм добування мисливських тварин.

Контроль за виконанням цього наказу покласти на голів районних організацій УТМР та на головного мисливствознавця Вінницької обласної організації УТМР Зубара В.С.

Голова Вінницької обласної організації УТМР – Карвацький Ю. В.

Відкриття полювання Вінницька область 2021-2022 ПОГОДЖЕНО:

Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства – Бондар А.О.

Управління розвитку території та інфраструктури Вінницької ОДА – Зонова М.